Ochotnicza Straż Pożarna Łodź - Sikawa
Newsletter
Aby móc otrzymywać e-maile z Ochotnicza Straż Pożarna Łodź - Sikawa musisz się zarejestrować.
FacebookLinki: Polskie Jednostki OSP
OSP Łódź - Wiączyń
Jednostka powstała w roku ......? No, właśnie w którym? Tu jest problem, gdyż nikt nie posiada źródeł, które świadczyłyby o konkretnej bądź zbliżonej dacie zawiązania się straży pożarnej na terenie Wiączynia. Fakt ten już zachęca do zwiedzania strony Ochotniczej Straży Pożarnej Łódź - Wiączyń i poznania jej dalszej historii.
Data dodania: 05.12.2007 Wizyt: 491
OSP Łódź - Oddział Ratownictwa Wodnego
Najdłużej istniejąca strona internetowa łódzkiej Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Łodzi - Oddziału Ratownictwa Wodnego mieszczącej się w JRG nr. 10 przy ul. Pojezierskiej.
Data dodania: 05.12.2007 Wizyt: 340
OSP Rzgów
Miejscowość Rzgów (woj. Łódzkie, pow. Łódź Wschód.) położona jest przy Drodze krajowej K-1 - Łódź - Katowice, pomiędzy Łodzią a Tuszynem.
Do 1999 roku jednostka podlegała pod Komendę Rejonową PSP w Pabianicach. Po utworzeniu powiatów od 1999 roku jednostka podlega pod Komendę Powiatową PSP w Koluszkach.
Data dodania: 05.12.2007 Wizyt: 391
OSP Zalesie Śląskie
Pierwszą starżnicą , którą sobie sprawili nasi dziadkowie - była drewniana szopa,w której przechowywano sprzęt, w poźniejszym czasie na jej miejscu stanęła murowana szopa - takimi słowami zaczyna się kronika OSP Zalesie Śląskie.
Data dodania: 05.12.2007 Wizyt: 705
Karmelicka Ochotnicza Straż Pożarna
Karmelicka Ochotnicza Straż Pożarna powstała w 2000 roku i działa
przy klasztorze karmelickim w Trutowie. Zrzesza zakonników i osoby świeckie
z terenu parafii oraz powiatu mające związek z trutowskim klasztorem.
KOSP jest stowarzyszeniem o charakterze katolickim. Zgodnie ze statutem prowadzi działalność z zakresu ratownictwa i ochrony ludności, kultury i sportu.
Data dodania: 05.12.2007 Wizyt: 618
OSP Stare Kurowo
Stare Kurowo leży w województwie lubuskim, podlega KP PSP w Strzelcach Kraj. Od 1995 roku jako jedyna jednostka w gminie należy do KSRG.
Data dodania: 14.04.2008 Wizyt: 359
OSP Łódź - Mikołajew
W roku 1928 od północnej strony miasta Łodzi, we wsi Mikołajew gmina Rąbień, powstaje Ochotnicza Straż Pożarna. Założycielem OSP w Mikołajewie byli Galc Ernest i Galc Henndrich.
Pomieszczenia na remizę ofiarował Galc Ernest, który był pierwszym prezesem. A funkcję naczelnika sprawował Kwas Jan. Funkcję patrona nad jednostką sprawowała Michalina Gajda. Bardzo zasłużona dla jednostki OSP. Jednostka liczyła 30 osób. Jednostka była wyposażona w beczkowóz i ręczną sikawkę na wozie konnym. Do pożaru druhowie wyjeżdżali po zauważeniu łuny, lub powiadomieniu przez mieszkańców.
Data dodania: 07.02.2009 Wizyt: 715
OSP w Turaszówce
Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Turaszówce została założona 12.06.1924 r. W tym czasie starostą krośnieńskim był R. Kopeć, a wójtem wsi Turaszówka – Józef Jawornik.
Do założycieli Ochotniczej Straży Pożarnej należeli: Józef Ginalski, Edward Słabik, Roman Rozenbajger, Konstanty Kędra, Józef Słabik, Adam Janik, Edward Pniewski, Tadeusz Szpak. Pierwszym naczelnikiem został Józef Ginalski (syn Tomasza). W 1928 r. na kurs pożarniczy został wydelegowany do Lwowa naczelnik straży; ukończył go z wynikiem dobrym, a po powrocie zajął się werbowaniem nowych członków i szkoleniem drużyny pożarniczej. Sprzęt przeciwpożarowy był raczej skromny, przewożono go końmi.
Data dodania: 08.06.2010 Wizyt: 362
OSP Łódź - Andrzejów
Data dodania: 06.03.2011 Wizyt: 625
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Dołącz do Nas!
Wynajem sali